Güney Fransa Turu

Güney Fransa Turu Hakkında Bilgiler:

YAZ & SONBAHAR DONEMİ

BARCELONA & GUNEY FRANSA & PARİS

BARCELONA (2) & AIX-EN-PROVENCE (3) & PARİS (2)

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

24 Ekim 2015 Hareket…7 Gece

1.Gun ISTANBUL - BARCELONA

Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali`nde saat 08.00`da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 469 sefer sayılı ucuş ile saat 10.10`da Barcelona`ya hareket. Yerel saat ile 13.10`da Barcelona`ya varış. Alanda bizi bekleyen ozel otobusumuz ile Barcelona şehir turu. Goreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2.Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlene Montserrat turuna (40 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda unlu mimar Gaudi`nin dini eğitimini almış olduğu ve kendi eseri Sagrada Familia Kilisesi`nin yapımında kendisine ilham kaynağı olan, kutsal Siyah Meryem; ikonunun dunya uzerinde tek olarak gorulebileceği deniz seviyesinden 1200 metre yukseklikteki Buyuk Montserrat Manastırı gorulecektir. Daha sonra akşamı eğlenceli bir ortamda gecirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek Flamenco Gecesi`ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

3.Gun BARCELONA - AIX-EN-PROVENCE

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılış ve ozel otobuslerimiz ile Aix-en-Provence`a gidiyoruz. Yol uzerinde dileyen misafirlerimiz ile ekstra Perpignan turuna katılma imkanı (20 Euro). İberik Yarımadası ile Guney Fransa arasında geciş noktası olan bu guzel şehir 13. ve 14. yuzyılda eski Mayorka Krallığının Avrupa karası uzerindeki merkezi idi. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek Montpellier turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda gorulecek yerler arasında Komedi Meydanı, Botanik Bahcesi ve Peyrou Kraliyet Meydanı bulunmaktadır. Turumuzun ardından Aux-en-Provence bolgesinde otelimize varış. Geceleme otelimizde.

4.Gun AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Avignon turuna katılabilirler (60 Euro). UNESCO Dunya Kultur Miras Listesi`nde yer alan Fransa`nın Rhone Nehri kıyısında ki Avignon kenti; Fransa`da bir donem Papalığın merkezi olarak ortacağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve unlu St. Benezet Koprusu ile ilginc bir tarihi doku oluşturmaktadır. Kentte adı gecen yerler gezilerek turu tamamlıyoruz. Oğleden sonra Aux-en-Provence şehrine geciyoruz. Guney Fransa`nın en guzel yerlerinden biri olan bu minik ve şirin Fransız şehri; yuzlerce ceşmesi, mis kokan lavanta tarlaları, daracık sokakları ve unlu mağazalarıyla sizlere benzersiz bir gun yaşatacaktır. Tur sonrası Marsilya şehir turu. Kentin en yuksek tepesinde gemicilerin koruyucu kilisesi Notre Dame ve eski liman gorulecek yerler arasındadır. Geceleme Aix-en Provence bolgesi otelimizde.

5.Gun AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzun ilk durağı Fransız Rivierası diye bilinen unlu sahilde dunya jet sosyetesinin gozde kazası Cannes. Daha sonra Nice hareket ve şehir turu. Turumuz unlu sahil şeridi Promenade des Angleis ile başlıyor, eski Nice bolgesi, Massena Meydanı, Cicek Pazarı, Adliye Sarayı ve alış veriş molası ile sona eriyor. Oğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu icin hareket ediyoruz. Cote d`Azur bolgesinin en guzel koy ve burunları, en guzel yamacları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve cevresini gezdikten sonra akşam luks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo`ya geciyoruz. Farklı guzellikler gorulerek otelimize donuş. Geceleme Aix-en Provence bolgesi otelimizde.

6.Gun AIX-EN-PROVENCE - PARIS

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve hızlı trenle Paris`e yolculukYaklaşık 3,5 saat surecek rahat ve konforlu bir yolculuğun ardından Paris`e varış ve ozel otobusumuz ile Paris panoramik şehir turu. Bu turumuzda Eiffel Kulesi, unlu alışveriş caddesi Rivoli ve Champs Elysees, Louvre Muzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon`un mezarı gorulecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Odaların alınmasının ardından dinlenebilmeniz icin serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

7.Gun PARIS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Paris ikonları ve Seine Nehri turumuza katılabilirler (90 Euro). Kulturel icerikli bu turumuzda gun boyunca şehrin guzelliklerini keşfedeceğiz: Dumduz bir ova uzerine kurulmuş gorkemli Paris şehrinde guney yonunde ufka her baktığınızda butun guzelliğiyle kaşımıza cıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolu, sanatcılara ilham kaynağı dunyaca unlu Eiffel kulesi gezimizde yuzyıllık asansorlerle ikinci kata ulaştığımızda Paris`i bu kez Eiffel kulesiz panoramik goruntuleri ile karsımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, Paris`i tam ortasından kuzey ve guney (nehrin akış yonune gore sağ ve sol yaka) olarak ikiye bolen Seine Nehri uzerinden gezintiye cıkacağız. Sonrasında Imparator Napoleon Bonaparte da dahil bir cok Fransız krallarının tac giyme torenlerinin yapıldığı, gotik mimarisinin en onemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo`ya ilham kaynağı olmuş Notre Dame Kadetralini gezeceğiz. Ardından Montmartre Tepesi`nden Paris`e hukmeden Sacré Coeur kilisesini ve 19. yuzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar tepesinin daracık tipik sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, ressamlara cizdireceğiniz portrenize de sahip olabilirsiniz... Tur bitiminde otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Paris by night ve Lido Show turuna katılabilirler (120 Euro). 60 yıldır devam eden danslı gosterileriyle Paris gecelerinin en gorkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler icin ayrılmış ozel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden once Paris`in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome Meydanı`nın ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak. Geceleme otelinizde.

8.Gun PARIS - ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Pegasus Havayollarının PC 402 sefer sayılı ucağı ile 14.05`de İstanbul`a ucuş. Yerel saat ile 18.30`da Sabiha Gokcen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


10-) İPTAL VE DEVİR:
10.1 DHR TRAVEL 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 2 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tuketici bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği taktirde rezervasyonunu iptal edip odediği ucretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. DHR TRAVEL`a odemiş olduğu bedel on gun icerisinde muşteriye iade edilir.
10.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25` i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı DHR TRAVEL tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
10.3 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
10.4 Acenta DHR TRAVEL tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
10.5Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına DHR TRAVEL niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına DHR TRAVEL karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
10.6 DHR TRAVEL uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında DHR TRAVEL ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında DHR TRAVEL sorumluluk kabul etmez. 
10.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan DHR TRAVEL a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri DHR TRAVEL tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder. 
10.8 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır. 
10.9 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."
11-) HAREKET SAATLERİ:
Ucak, vapur, tren, otobus vb. ulaşım araclarının hareket saatleri sozleşmenin yapıldığı tarihte gecerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden acenta DHR TRAVEL sorumlu değildir. Sozleşmedeki ucak, vapur, tren, otobus, vb. ulaşım araclarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden once DHR TRAVEL acentadan kontrol edilmelidir. Herhangi bir sebepten dolayı ulaşım araclarına bağlı olarak veya olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir. Acentamız DHR TRAVEL tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte yolcularımızda bu detayları oğrenmekle yukumludur.
12-) KONAKLAMA DETAYLARI: 
İş bu sozleşme kapsamında paket tur dahilinde yazılı oteli satın alan muşteri, otelin musaitliğinin bulunmaması ve veya aynı paket tura katılacak yolcuların coğunluğunun diğer otelleri secmesi halinde, Acente`nin secilen oteli, aynı standartta başka bir otel ile değiştirme hakkı olduğunu kabul eder ve bu değişikliğe sozleşmeyi imzalamakla onay vermektedir.