Barcelona-Madrid Turu

Barcelona-Madrid Turu Hakkında Bilgiler:

İLKBAHAR YAZ SONBAHAR DÖNEMİ

BÜYÜK İSPANYA

BARCELONA (2) VALENCİA (1) SEVİLLA (1) GRANADA (1) MADRİD (2)

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

27 Eylül 11, 26 Ekim 2015 Hareket…

7 Gece
Şehir merkezi ve Merkeze yakın oteller!

 

1. Gün İSTANBUL – BARCELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 469 sefer sayılı uçuş ile saat 10.30’da Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 13.20’te Barcelona’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana görülecek bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

2. Gün BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona Figueras turuna (65 Euro) veya katılma imkanı. Gerona Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

 

3. Gün BARCELONA – VALENCIA

Sabah kahvaltısı sonrası Valencia’ya hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından varış ve şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi ,15. y.y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün VALENCIA – SEVİLLA

Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla’ya hareket ve şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

5. Gün SEVİLLA – GRANADA
Sabah kahvaltısı sonrası Granada’ya hareket. Varış ve Granada şehir turu (El Hambra Sarayı giriş ücreti dahil değildir / Saray içi gezisi 65 Euro). Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Elhamra Sarayı ziyaret edilecek, tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Belediye Meydanı görülecek ve Endülüs’ün keyfini çıkaracaksınız. Tur sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turu (45 Euro). Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelinizde.

 

6. Gün GRANADA – MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Madrid’e hareket. Varışımızı takiben panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

7. Gün MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (55 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

8. Gün MADRİD – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayolları PC 538 sefer sayılı uçuş ile saat 14.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

10-) İPTAL VE DEVİR:
10.1 DHR TRAVEL 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 2 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklikleri ve iptali kabul etmediği taktirde rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. DHR TRAVEL’a ödemiş olduğu bedel on gün içerisinde müşteriye iade edilir.
10.2 Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25’ i, 14-0 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı DHR TRAVEL tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Özel hükümler saklıdır.
Tüketici promosyon turlarda turun başlangıç tarihi ne olursa olsun , mücbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
10.3 Paket tur kapsamındaki tüm uçuşlarda 15 gün ve daha sonraki iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir.
10.4 Acenta DHR TRAVEL tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz.
10.5Tüketici, paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, hareketten en az 7 gün önce seyahat acentasına DHR TRAVEL niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren bir üçüncü kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sözleşmeye taraf seyahat acentasına DHR TRAVEL karşı, bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ilave masrafların ödenmesinden müteselsilen sorumludurlar.
10.6 DHR TRAVEL üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında DHR TRAVEL ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında DHR TRAVEL sorumluluk kabul etmez.
10.7 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan DHR TRAVEL a bu konuda bir talep veya bir itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde müşteri DHR TRAVEL tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.
10.8 Satın alınan paket tur hizmetinde uçak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.
10.9 "Münferit organizasyonlarımızda seçilen tur ve bölgeye göre belirli dönemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu söz konusudur."
11-) HAREKET SAATLERİ:
Uçak, vapur, tren, otobüs vb. ulaşım araçlarının hareket saatleri sözleşmenin yapıldığı tarihte geçerli olan saatlerdir. Daha sonra taşıyıcı şirketlerin yapacağı tarife değişikliklerinden acenta DHR TRAVEL sorumlu değildir. Sözleşmedeki uçak, vapur, tren, otobüs, vb. ulaşım araçlarının hareket yeri saat ve sefer sayıları geziden önce DHR TRAVEL acentadan kontrol edilmelidir. Herhangi bir sebepten dolayı ulaşım araçlarına bağlı olarak veya olmayan sebeplerden değişiklik yapılabilir. Acentamız DHR TRAVEL tur hareket detaylarını yolculara bildirmekle birlikte yolcularımızda bu detayları öğrenmekle yükümlüdür.
12-) KONAKLAMA DETAYLARI:
İş bu sözleşme kapsamında paket tur dahilinde yazılı oteli satın alan müşteri, otelin müsaitliğinin bulunmaması ve veya aynı paket tura katılacak yolcuların çoğunluğunun diğer otelleri seçmesi halinde, Acente’nin seçilen oteli, aynı standartta başka bir otel ile değiştirme hakkı olduğunu kabul eder ve bu değişikliğe sözleşmeyi imzalamakla onay vermektedir.